Néhány év után a profi áramtolvaj is lebukik
Úri passzió lett az energialopás, a „szabálytalan vételezők” évi sok tízmilliárd forint kárt okoznak a szolgáltatóknak, áttételesen a többi fogyasztónak.
Úri passzió lett az energialopás, a „szabálytalan vételezők” évi sok tízmilliárd forint kárt okoznak a szolgáltatóknak, áttételesen a többi fogyasztónak.
Bár a kormányzati kommunikáció bombaüzletként tálalja az orosz hitelből épülő új atomerőművet, nem számolnak azokkal a kapcsolódó beruházásokkal, amelyek a biztonságos és gazdaságos üzemeltetéshez szükségesek. Az új atomerőműhöz például biztos szükség lesz a villamosenergia-rendszer átfogó fejlesztésére, és megépülhet egy régóta tervezett szivattyús energiatározó is. A Duna felmelegítése ellen 200 méter magas hűtőtornyokat építhetnek, sőt még egy régi tabu is ledőlhet, és belevághat a kormány a folyó duzzasztásába is.
A Vaasaett energiaügyekkel foglalkozó think tank egy felmérést tett közzé, melyben az Európai Unió fővárosainak villamosenergia-, illetve gázárait hasonlítják össze, illetve megnézték azt, hogy mennyit emelkedtek az árak 2010 óta. A magyar főváros az áramárak tekintetében az uniós átlag felett, míg gázárak tekintetében az alatt van. A magyarok 20-29 százaléka eközben késik a rezsiszámlák fizetésével.
Tizenöt százalékkal csökkenthentnék az áramszámlájukat azok a kisvállalkozások, akik kérik átminősítésüket kisfeszültségűből kisközépfeszültségű fogyasztóvá – írja a Népszabadság keddi lapszáma.
Tízmilliárdokat vesz ki a jövő évi költségvetésből a rezsicsökkentés, de a kormány nem számol ezzel. Így hamar elérhetünk arra a pontra, amikor megszorításokat kell bevezetni a kiesett összegek pótlására.
Franciaországban a villamos energia árának 30 százalékos emelését jelzi előre a francia energiaszabályozási hivatal 2012 és 2017 között.
Az előző évekhez hasonlóan idén nyáron is elektromos energiahiánnyal kénytelen számolni Kína, a legfejlettebb keleti és déli országrészek a leginkább érintettek.